Αγγλικό σκορ στη Σκύρο

ΑΟ ΣΚΥΡΟΥ-ΑΟ Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ 3-6

Για λίγο και στη λήξη του ημιχρόνου κράτησε η χαρά των Σκυριανών για μια μεγάλη νίκη επί του ΑΟΝΑ που θα τους ξεκολούσε από την προτελευταία θέση της βαθμολογίας. Στο β' ημίχρονο η ομάδα της Αρτάκης έκανε επιβλητική ανατροπή και πήρε τη νίκη με το αγγλικό σκορ 3-6. Ο Μακαντάσης με σουτ έξω από την περιοχή άνοιξε το σκορ στο 7' για τους φιλοξενούμενους. Μέσα σε δυο λεπτά η Σκύρος έκανε το 2-1 με γκολ που πέτυχαν ο Θεμελίδης και ο Δαλακλίδης για να ισοφαρίσει στο 38' ο Ρούσσος, αλλά πριν λήξει το ημίχρονο ο Αλ. Μανωλάκης ξανάδωσε το προβάδισμα (3-2) στην ομάδα της Σκύρου. Στην επανάληψη ...καθάρισαν για τους Αρτακιανούς ο Κάραλης και ο Καραχάλιος που πέτυχαν από δυο γκολ ο καθένας κια διαμόρφωσαν το τελικό 3-6.

ΑΟ ΛΟΥΚΙΣΙΩΝ-ΑΟ ΑΥΛΩΝΑΡΙΟΥ 0-0

Η μοναδική λευκή ισοπαλία της αγωνιστικής και το πρώτο 0-0 και για τις δυο ομάδες στο φετεινό πρωτάθλημα το οποίο δεν ευνόησε καμιά από τις δυο αφου έμειναν κοντά στην επικίνδυνη ζώνη. Στο πρώτο ημίχρονο ήταν πιο καλοί οι φιοξενούμενοι αλλά στο β' 45λεπτο το ματς ήταν μοιρασμένο παρόλο που  οι γηπεδούχοι έπαιζαν με 10 παίκτες (αποβολή Ελευθερίου στο 34').

ΤΑΜΥΝΑΪΚΟΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ 2-0

Η ομάδα του Αλιβερίου πρόσθεσε άλλη μια θαυμάσια εμφάνιση συνεχίζοντας και το Μαρτη τη νικηφόρα πορεία που είχε μέσα στο Φεβρουάριο όπου πέτυχε 4 συνεχόμενες νίκες. Ο Τσάγκος στο πρώτο ημίχρονο (30') με κεφαλιά και ο Γιώργος Τσαλιαγκός με σουτ λίγο πριν λήξει ο αγώνας (87') ήταν οι σκόρερ των νικητών που είχαν και δοκάρι με τον Πιλάτη.