ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ Β. ΕΥΒΟΙΑΣ-ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ 5-1: Οι βόρειοι ξέσπασαν στη Θέμιδα

Μεσα  στον καυτό ήλιο η ομάδα Παλαιμάχων της Βόρειας Εύβοιας ...ξέσπασε στους εκπρόσωπους της Θέμιδας και νίκησε με 5-1 την ομάδα των Δικηγόρων Χαλκίδας, σ' ενα ματς που έγινε στις 12 το μεσημέρι της Κυριακής στο γήπεδο Αιδηψού (κάποιοι απ' τους βόρειους εφυγαν κατευθείαν για Καρπενήσι ώστε να ενσχύσουν την Ενωση Ιστιαάις στην πρεμιέρα των αγώνων μπαράζ με τον πρωταθλητή Ευρυτανίας Αίολο).

Οι νικητές έδειξαν απ' την αρχή ότι βιαζόντουσαν να καθαρίσουν το ματς και προηγήθηκαν γρήγορα με 3-0 από δυο γκολ του Λάζαρου Κυρπισλίδη (φωτό) κι ένα του Βαγγέλη Γαβριήλ. Το πρώτο 40λεπτο έληξε 3-1 με γκολ που σημείωσε για τους δικηγόρους ο Δεληγιάννης.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Βόρειας Εύβοιας πέτυχε άλλα δυο γκολ με τον Μπαρμπούνη και τον Ηλία Γιαννάκη και ολοκλήρωσε την τρίτη της νίκη σε ισάριθμους αγώνες.